ČEGA SE BOJIM A ŠTA PRIŽELJKUJEM
Na ovoj slici postoji samo jedan zaklon. Moja senka. Ali fizika još ne dozvoljava da se čovek sakrije u sopstvenu senku.
Bojiim se Sunca i vrućina. I ovakve situacije koja je na slici.
Samo jedna ogromna, blještava naredba sa neba:
"Pređi!"
A žena na trgu nema ništa osim svoje male senke.
I ipak ide.
Možda zato slika nije samo strašna.
Možda je i hrabra.
Jer svi mi imamo svoj trg koji moramo da pređemo, a vrlo retko imamo više zaklona od sopstvene senke.
*
Moguća slika sreće
Neki ljudi čekaju da prođe oluja.
Ja čekam da počne.
Нема коментара:
Постави коментар